Volby 2017


Na tři klíčové otázky jsme se ptali osmi stran a hnutí s reálnou šancí dostat se do Sněmovny! Co chtějí politici udělat pro děti v nefunkčních rodinách a v ústavech?

Řada stran ale měla ve Sněmovně šanci už v posledních čtyřech letech. Jak poslanci jednotlivých stran hlasovali o pěti zákonech s potenciálem zlepšit, nebo naopak výrazně zhoršit situaci ohrožených dětí?

Hlasování konkrétních poslanců naleznete zde.

Hlasování konkrétních poslanců naleznete zde.

Hlasování konkrétních poslanců naleznete zde.

Hlasování konkrétních poslanců naleznete zde.

Hlasování konkrétních poslanců naleznete zde.

Příběh zákona o sociálním bydlení pak najdete tady na webu iniciativy Mít svůj domov. Poslanci zákon zazdili, přestože by řešil situaci 187 tisíc lidí žijících na ubytovnách, v azylových domech nebo přímo na ulici. Je mezi nimi i 20 tisíc dětí, a proto jeho přijetí považujeme za nezbytné a jednoznačně ho podporujeme.
Už 20. a 21. října 2017 budou volby. Rozhodne se v nich i o osudech desítek tisíc dětí, které neprožívají klidné dětství. Vyrůstají v ústavech, v nefunkčních rodinách nebo v rodinách plných existenčních starostí. Pro tyhle děti mohou politici udělat strašně moc. Přijmout potřebné zákony a hlavně jednou pro vždy jasně říct, že DĚTI DO ÚSTAVŮ NEPATŘÍ.

Vy to můžete také ovlivnit. Nechceme vám říkat, koho máte volit. Ukážeme vám odpovědi jednotlivých stran v zásadních otázkách ohrožených dětí, ale i bez toho věříme vašemu úsudku. A také víme, jak spousta předvolebních slibů dopadá.

Jsme ale 100% přesvědčení, že smysl má u politiků toto téma zvedat. Aby věděli, že tu děti někdo brání, i když se nemůžou ozvat samy a tak hlasitě jako zaměstnanci ústavů...

A tak chceme poprosit. Kdo můžete, půjčte dětem na jednu hodinu svůj hlas.

Jak na to?

Ptejte se! Najděte si e-mailové nebo facebookové kontakty politiků z vaší kandidátky a pošlete jim dotaz, co plánují pro lepší situaci ohrožených dětí udělat. Nebo se jich ptejte osobně přímo na mítincích!

Výše najdete Argumentační manuál a také Výzvu pro (z)odpovědné. V manuálu najdete nejčastější protiargumenty zastánců stávajícího nefunkčního systému a naše nápady, jak na ně reagovat. Výzvu pak můžete politikům jednoduše poslat - najdou v ní schematicky vše zásadní o péči o ohrožené děti.

Studovat materiály určitě nemusíte celé. Stačí opravdu třeba jen poslat zprávu o pěti větách s jedinou otázkou...

Dnes vidíme, že politiky tyto děti vůbec nezajímají. Chceme dát jasně najevo, že nás - dospělé a voliče - zajímají.

A budeme děti bránit, dokud nebude moci vyrůstat v milující rodině každé z nich.

ODPOVĚDI KANDIDÁTŮ ZVEŘEJŇUJEME NA NAŠEM FACEBOOKU.